A gdyby tak zastąpić Xaviego… Xavim?!

Fc Barcelona ma obecnie niemały ból głowy, gdyż zespół z Katalonii w ostatnim czasie zaliczył porażkę w Lidze Mistrzów z PSG oraz ogólnie zawodnicy prowadzeni przez Luisa Enrique nie prezentują się na pewno na miarę oczekiwań Cules. Bowiem szanse na zdobycie Mistrzostwa Hiszpanii oraz rzecz jasna Champions League przez Blaugranę są praktycznie równe zeru. Wielu jako największą przyczynę serii niepowodzeń obecnego mistrza Hiszpanii w obecnym sezonie – „wyróżnia” brak klasowego środkowego pomocnika – kogoś, kto chociaż w połowie byłby w stanie zapełnić lukę po jednym z najlepszych pomocników w historii futbolu – Xavim Hernandezie.

Wielu kibiców Barcelony zastanawia się nad tym co zarząd klubu powinien zrobić – czy dać jeszcze kilka miesięcy czasu na rozkręcenie się któremuś z trójki Andre Gomes, Rafinha, Arda Turan – czy najzwyczajniej w świecie przeprowadzić głośny transfer, sprowadzając kogoś pokroju chociażby Coutinho. Oczywiście druga opcja byłaby bardzo kosztowna, ponadto jak zauważył kataloński dziennik – „Sport” zliczając kwoty za zawodników, którzy zasilając szeregi Dumy Katalonii byli nazywani potencjalnymi zastępcami Xaviego – Barca musiała zapłacić w sumie 120 milionów Euro!

Gdyby jednak włodarze Fc Barcelony zrobili coś na pierwszy rzut oka całkowicie irracjonalnego i kompletnie pozbawionego logiki. Mianowicie sprowadziliby do klubu – 37-letniego Xaviego, który: raz, doskonale rozumie styl gry Blaugrany, dwa wniósłby do szatni „dobrego ducha”, pamiętajmy bowiem, że był on kapitanem zespołu z Barcelony i wreszcie, trzy – Xaviego, który zdaję się nadal być w dobrej formie. Oczywiście liga katarska nie stoi na najwyższym poziomie sportowym, ale El Maestro radzi sobie tam nadzwyczaj dobrze – jest najlepszym asystentem ligi oraz ma na swoim koncie 9 bramek – co musi robić wrażenie. Ponadto Xavi dwa razy zdobył nagrodę za najlepszego piłkarza miesiąca. Co również ważne, środkowy pomocnik na pewno nie byłby jakimś wielkim wydatkiem – transfermarkt.du wycenia 37-latka na zaledwie 3 miliony Euro.

W sytuacji, której znajduje się zespół z Barcelony, wydawać by się mogło, że nie mają nic do stracenia, a Xavi Hernandez, który mógłby przyjść na sezon, może nawet dwa – mógłby tylko pomóc. Pytanie tylko czy sam zawodnik, który już kiedy ogłosił, że odchodzi do Kataru – został w piękny sposób pożegnany przez kibiców i zawodników Blaugrany, będzie chciał wracać do byłego klubu zważając na to jaką tygodniówkę otrzymuję za grę w Afrykańskiej lidze?

 

 

Źródło: Sport

Comments

comments