Abidal: Messi powiedział mi: „Nigdy więcej nie wysyłaj nam takich filmików!”

Eric Abidal udzielił wczoraj wywiadu dla francuskiego Canal +, gdzie opowiedział – po raz enty, zresztą – o swojej chorobie i jej nawrocie.

Podczas choroby, odczuwałem ogromny ból, który zapamiętam do końca życia. Był wręcz nie do zniesienia, coś jak otwarta rana. Kiedy lekarz poinformował mnie, że potrzebna będzie operacja, byłem szczęśliwy, chciałem jak najszybciej przestać cierpieć, patrzyły na to przecież moje dzieci! Kiedy byłem w szpitalu, zdecydowałem, że odpowiednim gestem byłoby podesłanie moim kolegom filmiku motywacyjnego przed meczem, w którym życzyłem im powodzenia. Od razu po jego obejrzeniu zadzwonił do mnie Leo Messi mówiąc: „Nigdy więcej nie wysyłaj nam takich filmików!”. Poprosił mnie, żebym nie wysyłał im więcej takich nagrań, bo cierpią, kiedy muszą patrzeć na mnie w takim stanie. Nie zdawałem sobie wtedy sprawy, że wyglądam jak trup. – mówił 67-krotny reprezentant Francji.

38-latek, dwa razy musiał walczyć z chorobą i dwa razy udało mu się wygrać przez nokaut. Pomogli mu w tym jego przyjaciele (w tym piłkarze Barcy) oraz, rzecz jasna, kuzyn, który poddał się przeszczepowi wątroby, dając tym samym ‚nowe życie Ericowi’. Co ciekawe, kiedy Abidal opowiedział o swojej chorobie w szatni Blaugrany, od razu, bez zastanowienia Dani Alves ‚zaoferował swoją wątrobę’, jednak francuski obrońca nie zgodził się na to… Dziś 38-letni Abidal jest menedżerem piłkarskim oraz ambasadorem Fc Barcelony.

Źródła: Canal +, Marca

Comments

comments