Były napastnik Boltonu walczy o życie!

Mimo, że Ivan Klasnić, jest kojarzony przede wszystkim z Werderem Brema (rozegrał tam siedem sezonów), to swoją karierę zakończył w Boltonie Wanderers. Podczas gry w Niemczech musiał przerwać na kilka tygodni swoją karierę, gdyż lekarze stwierdzili u niego niewydolność nerek, lecz tata chorwackiego napastnika „oddał mu” swoją nerkę i Ivan nie musiał długo dochodzić do siebie, a po powrocie do gry w sezonie 2006/2007 udało mu się zdobyć nawet jedną bramkę. Dwa sezony później Chorwat odszedł do Francji i rozegrał tam swój jeden z najlepszych sezonów w karierze, co poskutkowało transferem do Premier League tam zaczął sezon świetnie, lecz znów pojawiły się pewne komplikacje z jego zdrowiem, a napastnik nie chciał ryzykować zdrowia, więc zawiesił buty na kołu w wieku trzydziestu lat, niestety trzy tygodnie temu pojawiły się kolejne problemy z jego zdrowiem…

Ba, problemy ze zdrowiem to stwierdzenie co najmniej pozytywnie oceniające stan zdrowia byłego chorwackiego napastnika, gdyż on sam ocenia go jako „krytyczny”. Matka Klasnicia chciała „zaoferować” swoją nerkę swemu synowi, jednak organizm Ivana ją odrzucił. Czas oczekiwania w Niemczech na nerkę od obcej osoby wynosi siedem lat, a do tego czasu mężczyzna po prostu nie dożyje, więc prawdopodobnie będzie musiał podjąć ryzyko i zdecydować się na przeszczep nerki od nieżyjącej już osoby, a jak wiadomo jest to operacja bardzo ryzykowna.

Do szpitala w Hamburgu razem z byłym piłkarzem poleciała jego córka, która, jak mówi Ivan „Wie, że jestem chory, jednak nie wie, że sprawa jest tak poważna. Dlaczego nie zdradziłem jej tego? Ponieważ stresowanie jej jest po prostu bezsensu, miejmy jednak nadzieję, że wszystko się ułoży.”

Comments

comments

Dodaj komentarz