I tak Cristiano zdobędzie Złotą Piłkę!

Hmm, zacznijmy może od tego, że Złota Piłka już dawno przestała być nagrodą przyznawaną dla najlepszego piłkarza świata w danym roku – gdyż wtedy powinna być to nagroda dla najlepszego (liczba pojedyncza) piłka globu tzn. ta statuetka powinna być nagrodą, którą przyznaję się indywidualności (zawodnikowi), a nie temu co osiągnął klub/reprezentacja danego zawodnika. Złota Piłka miała być nagrodą przyznawaną dla kogoś kto prezentował najlepszy (w danym roku) poziom gry, a nie dla kogoś kto miał lepsze statystyki. Dlaczego więc tytuł tego artykuł brzmi „I tak Cristiano zdobędzie Złotą Piłkę!”? Ponieważ ludzie, którzy wybierają najlepszego piłkarza na świecie kierują się tylko tymi trofeami, które pamiętają, na dodatek nie są to trofea przyznawane dla zawodników (król strzelców danej ligi, Złoty But itd.) ale puchary, które zostały przyznane klubowi/reprezentacji, w których zawodnik grał. Mam nadzieję, że ostatnim zdaniem zapobiegłem zadaniu następującego pytania: Dlaczego twierdzisz, że to Portugalczyk zdobędzie Złotą Piłkę skoro to Messi miał w obecnym roku więcej zdobytych bramek, asyst oraz zdobył ze swymi drużynami więcej trofeów?

Inną sprawą jest już to, że inny zawodnik niż Messi i Ronaldo nie ma po prostu żadnych szans na zdobycie ZP. Wielu ludziom się to nie podoba, natomiast mi wręcz przeciwnie. Skoro ta nagroda w swojej nazwie nosi tytuł najlepszego piłkarza na Świecie, to dlaczego statuetki nie ma odbierać faktycznie najlepszy piłkarz Świata? Obecnie po globie nie biega po prostu nikt lepszy od wspomnianej wcześniej dwójki, tylko w moim mniemaniu CR7 był w tym roku najzwyczajniej słabszy od Argentyńczyka i mówię to zupełnie jako osoba postronna, bo nie jestem fanem anie jednego, ani drugiego.

Niektórzy twierdzą, że po tym jak France Football rozwiązała współpracę z FIFA może coś się zmieni, niestety muszę tych ludzi zawieść nic się nie zmieni, nie łudźmy się…

Comments

comments

Dodaj komentarz