Jeśli Kapustka zostanie wypożyczony to tylko do Cracovii!

Michał Gutka – dziennikarz pracujący dla „Przeglądu Sportowego”, zauważył bardzo ważną rzecz w sprawie domniemanego odejścia na wypożyczenie Bartka Kapustki. Media zarówno polskie jak i zagraniczne do niedawna twierdziły, że niemal pewne jest przeniesienie się polskiego skrzydłowego na drugą połowę sezonu 16/17 do zaplecza Premier League – Championship. Jednak Gutka dostrzegł, że w regulaminie FIFA wykluczona jest taka możliwość.

Pisząc „wykluczona jest taka możliwość” trochę niejasno się wyraziłem, bowiem FIFA nie wyklucza samego odejścia Kapustki do Championship (lub do jakiejkolwiek innej ligi), natomiast wyklucza możliwość gry jednego zawodnika w danym sezonie dla więcej niż dwóch różnych zespołów. Pamiętajmy, że Kapustka rozegrał dla Cracovii oficjalne spotkanie, a gra w zespole Leicester do 23 lat jest, w Anglii traktowane jako gra w rezerwach.

Wynika więc z tego, że jeżeli Kapustka faktycznie potrzebuje gry i faktycznie ma odejść w najbliższym okienku transferowym to jedynym prawdopodobnym kierunkiem jest Kraków i powrót na na stare śmieci.

 

 

 

 

 

Źródło: Przegląd Sportowy

Comments

comments

Dodaj komentarz