Karamoko Dembele – 13-latek, który zachwyca świat.

Dembele to największy talent w historii szkockiego futbolu i prawdopodobnie jeden z największych w historii piłki nożnej. Tak, wiem że mogą być to zbyt odważne słowa, patrząc na to, że ten młody Szkot ma zaledwie trzynaście lat, jednak uwzględniając to, że w tak młodym wieku środkowy pomocnik, rozegrał pod koniec ostatniego tygodnia mecz w juniorskim zespole Celticu do lat dwudziestu, wcale nie musi być to zbyt pochopnie wypowiedziana teza.

W międzynarodowej prasie tą sytuację określono jako „szaleństwo”, jednak na oficjalnej stronie klubu oceniono występ Karamoko jako „bardzo przyzwoity”, natomiast koordynator ds. rozwoju Akademii Legii Warszawa na Twitterze zamieścił wpis o treści: „Najlepszy 13 latek jakiego widziałem w życiu, ciekawe jak się rozwinie w kolejnych latach”.

Wielu ludzi pewnie twierdzi, że gra ze starszymi kolegami to wspomniane wcześniej przeze mnie „szaleństwo” – jednak, patrząc na to jak ten chłopak radzi sobie grając ze swoimi rówieśnikami, wcale może tak nie jest. (oto link do filmiku, na którym przedstawione są wyczyny Dembele: https://www.youtube.com/watch?v=RYalopfnyPw)

 

Comments

comments

Dodaj komentarz