Kylian Mbappé – złoty dzieciak francuskiej piłki!

Kyliana Mbappé rówieśnicy niegdyś nazwali „idiotą” – gdyż w wieku czternastu lat odmówił on transferu do Real Madryt, chociaż osobiście namawiał go do niego sam Zinedine Zidane! Jak się z biegiem czasu okazało, napastnik urodzony w 1998 roku faktycznie rozwinął się w zawrotnym tempie grając w młodzieżowych drużynach As Monaco, a dziś – kiedy ma osiemnaście lat: strzelił już hat-tricka w barwach dorosłej drużyny Monaco, zdobył też gola w Champions League oraz… dostał (dziś) powołanie do pierwszej reprezentacji Francji! Jak zwykły mawiać angielskie media – „Unreal talent”…

Jeśli chodzi o statystyki Mbappé to warto wspomnieć, iż w ostatnich 11 meczach zaliczył 11 trafień i to właśnie skuteczność sprawia, że zachwyca się nim cały świat, a na okładkę zdjęcie z tytułowym tekstem „Zakochani w Mbappe” zamieścił sam kataloński Sport, którego dziennikarze niezwykli pochwalać kogokolwiek innego niż swoich pupili – z Fc Barcelony. Do tego w obecnym sezonie Kylian zaliczył już 10 asyst – bowiem Francuz może grać również jako skrzydłowy, co tylko pokazuje jak bardzo wszechstronny jest jeden z największych talentów w historii – As Monaco.

O młodego napastnika zabiegają już od dłuższego czasu tuzy europejskiej piłki takie jak: Manchester United, do którego nie tak dawno przeniósł się inny obiecujący talent ze szkółki Monaco – Anthony Martial (włodarze Czerwonych Diabłów sprowadzili go za 50 milionów Euro!) oraz Real Madryt, który tak jak wspomniałem wcześniej, już cztery lata temu chciał sprowadzić Kyliana, który miał wówczas zaledwie czternaście lat!

 

Comments

comments