Louis van Gaal jednak NIE kończy kariery!

„De Telegraaf” powiadomił niedawno o tym, że jeden z najlepszych trenerów w historii Holenderskiej piłki z powodów rodzinnych zakończył karierę. Jednak sam van Gaal sprostował tą wiadomość mówiąc, że nie kończy kariery trenerskiej, lecz bierze roczny urlop, a prawdopodobnym jest, że po nim wróci na ławkę trenerską.

Nie zakończyłem kariery. Po prostu jestem na rocznym urlopie, a po nim podejmę decyzję. Istnieje taka możliwość, że zakończę przygodę z piłką nożną. W Holandii dziennikarze piszą to, co chcą. Wczoraj przeglądałem nagłówki. Owszem powiedziałem, że mogę pójść na emeryturę, ale nie jest to czas, by to ogłaszać. To jest powód, dla którego zrobiłem sobie rok przerwy i później zadecyduję. Miesiąc temu otrzymałem ofertę z Valencii, ale ją odrzuciłem. W przyszłym roku będzie inaczej, zobaczę jak będę się czuł – powiedział były trener Barcelony, Ajaxu, Bayernu czy Manchesteru United.

Jeśli chodzi o osiągi Van Gaala to sieć ostatnio obiegła grafika, która ukazuje to, jak zespoły prowadzone przez Holendra radziły sobie w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie – w Lidze Mistrzów. To tylko pokazuje jakim był, a raczej jest trenerem Louis Van Gaal.

 

Nie ma co ukrywać, że gdyby 65- letni menedżer odszedł na emeryturę skończyłaby się pewna era, nie tylko w europejskiej, ale i również w światowej piłce nożnej… Miejmy jednak nadzieję, że tak się nie stanie, a po rocznej przerwie Holender wróci do pracy i będzie osiągał kolejne sukcesy!

Comments

comments

Dodaj komentarz