Messi zawieszony!

Obecnie piłkarze z Europy wracają już ze zgrupowań kadr narodowych (chyba, że ich drużyny narodowe mają zaplanowane jakieś mecze towarzyskie) – jednak zawodnicy pochodzący z Ameryki Południowej rozegrają jeszcze jedno spotkanie w ramach Eliminacji do Mundialu w Rosjii. W przypadku Argentyny mecz odbędzie się dzisiaj o 22 czasu polskiego. Podopieczni trenera Bauzy zmierzą się z pozoru łatwym przeciwnikiem – Boliwią, jednak zadanie, którym – rzecz jasna – jest pokonanie reprezentacji La Verde na pewno utrudni im fakt iż w meczu nie wystąpi – Leo Messi.

Organizacja FIFA zawiesiła najlepszego piłkarza na świecie za niecenzuralny zwrot w kierunku sędziego liniowego, który wystosował Messi, obrażając tym samym matkę arbitra. Co więcej, po rozegranym spotkaniu, zawodnik broniący na co dzień barw Fc Barcelony przechodząc obok sędziego, którego kilkanaście minut wcześniej zwyzywał – olał gest uściśnięcia dłoni…

Chociaż kompletnie niezrozumiałą sytuacją jest to, dlaczego zachowanie Leo nie zostało zawarte w protokole meczowym – ludzie pracujący w organizacji nie przeszli obok tego zdarzenia obojętnie i ukarali gwiazdora Barcelony czterema meczami zawieszenia. W skutek czego Messi ominie mecze swojej reprezentacji narodowej przeciwko: Boliwii, Urugwajowi, Wenezueli i Peru.

Choć niewątpliwie przykrym jest fakt, że ktoś taki jak Messi zachował się w wręcz karygodny sposób – cieszyć może reakcja organizacji FIFA, która pokazała, że jest zdecydowanie przeciwna takim zachowaniom i każdy, kto zachowa się w podobny sposób – będzie ukarany.

Comments

comments