MSN-tak to jest najlepszy tercet w historii.

Tylko Real Madryt (296) i PSG (270) strzeliło więcej goli niż tridente MSN (264) od debiutu Luisa Suareza w Barcy.Liczą cały zespół Barcy to zdobyli (367) bramek. Do tego Duma Katalonii wygrała 81.3% meczów,gdy tridente Messi,Suarez i Neymar wychodzili w wyjściowym składzie. :))

To są wręcz kosmiczne statystyki!

Dziś na pewnej stronie natknąłem się na taką ciekawostkę i mimo, że bardzo wiele czytam, oglądam, ogólnie żyję w świecie futbolu, to ta anegdota wręcz mną wstrząsnęła. Nie dlatego, że ja wcześniej miałem jakieś wątpliwości co do tego, że trio napastników MSN jest najlepszym na świecie (bo co do tego byłem przekonany), ale zdałem sobie sprawę, że jest to tego typu tercet, którego ludzie żyjący przed nami nie mieli okazji zobaczyć. Gdyż zawodników w historii futbolu: tak dobrych technicznie, a przede wszystkim tak dobrze rozumiejących się, prawdopodobnie nie będą mogli zobaczyć ludzie jeszcze przez długie, długie lata – o ile w ogóle zdarzy się jeszcze coś tak nieprawdopodobnego, że trzej (nie bójmy się używać tego określenia) najlepsi piłkarze na świecie zagrają w jednej drużynie, a do tego w tej „paczce” znajduje się najlepszy piłkarz w historii futbolu.

Na sam koniec pozwolę sobie przytoczyć w pewnym sensie kultowy już cytat, który według wielu jest pozbawiony składu, jednak mówiący bardzo wiele. „Jeżeli kiedykolwiek zdarzy się tobie pomyśleć, że masz naprawdę spie*rzone życie zdaj sobie sprawę z tego – jesteś na tyle uprzywilejowany, że żyjesz w erze Leo Messiego. Człowieka, który jest najlepszym w historii najpiękniejszego sportu na świecie”

Comments

comments

Dodaj komentarz