Paulinho bryluje – nie tylko w Chinach!

Paulinho, były gwiazdor Tottenhamu, który zamienił Anglię na Chiny niespełna dwa lata temu – po raz wtóry pokazuje, że nie zapomniał jak się gra w piłkę. Kilka tygodni temu mogliśmy zobaczyć jak reprezentant Brazylii ośmiesza Chińczyków, a dzisiejszej nocy pokazał swoją klasę w meczu „jego” Brazylii z Urugwajem – kompletując hat-tricka!

W Chinach, Paulinho mimo tego, że pozycja na której ustawia go trener – GZ Evergrande to defensywny pomocnik, Brazylijczyk w chińskiej Super Lidze zdobył już 4 bramki w tylu samych rozegranych spotkaniach i nie ma co ukrywać – były piłkarz Spurs przerasta swymi umiejętnościami niemal wszystkich zawodników w najmocniejszej lidze Azjatyckiej, a już na pewno znajduję się w trójce najlepszych zawodników tej ligi. Co ciekawe – TOP 3 najlepszych piłkarzy w Chinese Super League to sami Brazylijczycy! (Oscar, Hulk oraz Paulinho).

Co ciekawe Paulinho, dziesięć lat temu po niezłych występach najpierw w rodzimej lidze, a następnie w lidze litewskiej trafił do (wówczas) mocnego klubu… polskiej Ekstraklasy – ŁKS’u Łódź! Gdzie niestety nie dostrzeżono jego talentu, a on sam musiał wrócić by odbudować formę – do Brazylii, a jak później rozwinęła się jego kariera – wszyscy dobrze wiemy… To się dopiero nazywa – nasze, polskie oko – w tym miejscu serdecznie pozdrawiamy ówczesnych trenerów pracujących w klubie z Łodzi: Grzesia Wesołowskiego i Andrzeja Pyrdoła – dobra robota panowie!

Dziś Paulinho w wieku 28 lat, zarabia wielkie pieniądze i spokojnie przygotowuje się do mundialu w Rosji, do którego Brazylia ma już niemal pewny awans, zajmując pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej CONMEBOL z 7 punktami przewagi nad drugim Urugwajem, a niemniej pewne jest to, że jeśli pomocnik utrzyma obecną formę to grę w pierwszym składzie Canarinhos – ma zapewnioną. Jak widać da się utrzymać należytą dyspozycję grając w tak egzotycznej lidze, co pokazywał nawet przypadek Krzysztofa Mączyńskiego, a potwierdziła tylko forma, którą prezentuje były piłkarz Tottenhamu.

Comments

comments