Półmetek Premier League 16/17 – garść statystyk, które musisz znać.

1. Najlepszym strzelcem ligi jest do tej pory Diego Costa z 13 bramkami na koncie. Wiceliderem jest Alexis Sanchez, który zdobył jedną bramkę mniej.

2. Natomiast najlepszym asystentem jest obecnie belgijski pomocnik Manchesteru City – Kevin De Bruyne z 9 kluczowymi podaniami w dorobku.

3. Jeśli chodzi o największą liczbę dokładnych podań to na czele znajduje się reprezentant Anglii – Jordan Henderson, który wykonał 1518 passów.

4. Najwięcej interwencji udało się zanotować Tomowi Heatonowi reprezentującemu barwy Burnley (77) .

5. Jeśli chodzi o zespół, który strzelił najwięcej bramek, to musimy wyróżnić Liverpool, który jak dotąd strzelił 40 bramek w 17 meczach. Zaraz za nimi plasują się dwa zespoły z Londynu: Arsenal i Chelsea oraz Manchester City.

6. Co do zespołu, który zanotował największą ilość udanych podań to jest to (tu zaskoczenie) Liverpool. Podopieczni Jurgena Kloppa jako jedyni celnie podawali piłkę więcej niż 10 tysięcy razy!

7. No i w końcu możemy przejść do statystyki, w której Liverpool nie jest liderem, bowiem najwięcej czystych kont zaliczyli piłkarze Chelsea (10), cóż nie bez powodu trenerem The Blues jest sam Antonio Conte…

8. Natomiast najlepiej „główkującymi” zespołami są Crystal Palace, West Bromwich Albion oraz West Ham – te kluby zdobyły najwięcej, bo aż 9 goli głową!

9. Najwięcej żółtych kartek obejrzeli dotychczas piłkarze Manchesteru United, natomiast czerwonych również Machesteru tyle, że City.

10. Zespoły, które mogą pochwalić się najlepszymi piłkarzami egzekwującymi rzuty wolne to Stoke City, Everton oraz Manchester City.

11. Na miano największych pechowców rundy jesiennej obecnego sezonu zapracowali sobie piłkarze Stoke City oraz Swansea, ponieważ piłkarze tych dwóch klubów zdobyli najwięcej goli samobójczych.

12. Akcje, które kończyły się strzałami najczęściej tworzyli sobie piłkarze Tottenhamu (318) i prawie 1/3 z nich zmierzało w światło bramki, najrzadziej natomiast piłkarze Burnley.

13.  Aż 19 piłkarzy w całej lidze zagrało pełną ilość minut,  w tym Polak – Łukasz Fabiański.

 

 

 

Źródło: premierleague.com

Comments

comments

Dodaj komentarz