Sergio Ramos przed wielkim jubileuszem!

Już dziś w 17- tej kolejce La Liga Santander, Sergio Ramos (zresztą nie po raz pierwszy) prawdopodobnie zapisze się w kartach historii, najbardziej utytułowanego klubu na świecie, tym razem osiągnięciem (bo chyba tak trzeba nazwać ten niebywały jubileusz), które prawdopodobnie będzie mógł wpisać do swojego piłkarskiego CV to przekroczenie 500 meczów w barwach Realu Madryt.

W historii Królewskich barierę 500 rozegranych spotkań przekroczyło zaledwie dwunastu zawodników – wszystkich chyba możemy nazwać legendami Los Blancos – taki tytuł chyba od jutra też będziemy mogli przypisać najbardziej bramkostrzelnemu obrońcy Realu Madryt.

Jeśli chodzi o zawodnika, który zgromadził największą ilość spotkań w historii Realu to jest nim rzecz jasna najlepszy piłkarz, którego kiedykolwiek mogli oglądać kibice madryckiego klubu w swoim zespole – Raul. Były napastnik ma na swoim koncie 741 rozegranych oficjalnych meczów. Natomiast zawodnikiem, który jest o jedną pozycję wyżej od Ramosa w tym „rankingu” to były boczny obrońca – zresztą nie mniej legendarny niż Raul – Roberto Carlos, do którego obecny kapitan Królewskich może się zbliżyć na koniec sezonu.

Comments

comments