„To było ku**a genialne!” – czyli Lukas Podolski kończy reprezentacyjną karierę!

„Jestem Polakiem – tyle, że grającym dla reprezentacji Niemiec” – mówił przed laty „Poldi” i to prawdopodobnie właśnie dzięki temu iż pomocnik, nie zapomniał o Polsce i o Polakach, zaskarbił sobie ogromną sympatię w naszym kraju. Na pewno wszyscy pamiętają Euro 2008 i dublet, który przeciw nam ustrzelił jako ówczesny piłkarz Bayernu Monachium. Mimo iż serce bolało, to wszyscy docenili fakt jak zachowywał się po strzelonych bramkach, nie okazując żadnej radości… Jednak nawet pomimo polskich korzeni nie wyobrażam sobie, aby ktoś mógł Lukasa, ot tak po prostu nie lubić, bo Podolski jest najzwyczajniej – mówiąc kolokwialnie – świetnym gościem…

Podolski zapowiedział, że mecz towarzyski – przeciwko Anglii, będzie jego ostatnim w barwach reprezentacji Niemiec. Kibice zrobili fantastyczną oprawę na jego cześć, a ten odpłacił się im kapitalnym golem – po którym sam Joe Hart – bramkarz reprezentacji Anglii rzucił do Lukasa „To było ku**a genialne!” i śmiem twierdzić, że nie tylko on tak zareagował na bombę, którą wypalił przyszły zawodnik japońskiego, Vissel Kobe, do którego Podolski przeniesie się tuż po zakończeniu obecnego sezonu i miejmy nadzieję przyszły zawodnik… Górnika Zabrze, wszyscy pamiętamy przecież obietnicę, którą dał legendarny pomocnik i czekamy, aż ona się spełni!

Lukas Podolski ma 31 lat – więc chyba to odpowiedni moment na odstąpienie miejsca w kadrze, młodszym kolegom, szczególnie zważając na to ile już „Poldi” z reprezentacją osiągnął. W barwach Niemiec, urodzony w Gliwicach piłkarz zdobył: 49 bramek w 130 meczach, a najważniejszym trofeum, po które sięgnął było zwycięstwo na Mistrzostwach świata w Brazylii przed trzema laty.

Comments

comments